Jak pracuji

psychoterapie interier psychoterapie interier

Pokud mne chcete kontaktovat, můžete zatelefonovat, napsat SMS nebo e-mail. Ozvu se Vám zpět. Pokud neberu telefon, pravděpodobně konzultuji nebo učím. Zavolám zpět hned, jak to bude možné.

Vím, že pokud Vás něco trápí, nemůžete čekat na konzultaci dlouhou dobu. Snažím se klientům vyjít vstříc a objednávám v horizontu týdne, nechávám si prostor pro krizové konzultace. Pokud se nedohodneme na přijatelném termínu, doporučím Vám jiného důvěryhodného odborníka.

Podívejte se na můj WEB O ASERTIVITĚ.

Pokud se na první konzultaci domluvíme, budu Vás očekávat ve stanovený čas, nemusíte se obávat dlouhého čekání. Protože nepracuji pro pojišťovnu, nemusíte mít doporučení od jiného lékaře. Nedostanete ode mě žádnou diagnózu do oficiálních lékařských záznamů, vše, o čem budeme mluvit, zůstane mezi námi (kromě ohlašovací povinnosti, platné pro všechny občany ČR, uvedené v trestním zákoně). Výjimkou by bylo, pokud byste mne o sdělení informací další osobě nebo instituci osobně požádal/a. Nabídnu Vám studený či teplý nápoj, pohodlné místo k sezení a nerušený čas o všem, o čem potřebujete mluvit.

Na frekvenci a počtu setkání se domlouváme společně a já respektuji Vaši potřebu (na rozdíl od pojišťoven, které omezují počet konzultací). Budu s Vámi spolupracovat tak dlouho, jak moji pomoc budete potřebovat. Někomu stačí jedna konzultace, někdo ke mně chodí rok, i dva. Zastávám názor, že Vy sám/sama víte nejlépe, jak dlouho pomoc potřebujete. Nebudu Vás nutit chodit ke mně v pravidelných intervalech a nebudu Vám určovat počet sezení. Tento způsob práce považuji za neprofesionální.

Společně se budeme domlouvat na tom, co potřebujete. Vyslechnu Vaši představu a povím Vám o tom, co Vám mohu nabídnout já. Zodpovím Vaše otázky týkající se mé kvalifikace a způsobu práce. Mluvit můžete o jakémkoliv tématu, budu ale respektovat, pokud potřebujete více času, abyste mohl/a o tématu mluvit. Stejně tak je zcela v pořádku, pokud budete plakat, mlčet nebo zlobit se. Toto vše k psychoterapii patří. Nebudu Vás nutit mluvit o věcech, o kterých mluvit nechcete. Jsem přesvědčena o tom, že psychoterapie nemá nutně být nepříjemná, přesto, že má být náročná, aby mohla být efektivní. Společně budeme hledat způsob, jak naplnit Vaše očekávání, cíle, jak to udělat, abyste se cítili lépe. Já znám metody, tedy „jak“, a vy znáte „co“ a „proč“.

Může se stát, že zjistíme, že potřebujete také pomoc jiného odborníka nebo organizace. V tomto případě Vám ráda předám kontakt nebo se domluvíme, jak kontakt vyhledáme. Spolupracuji s dalšími odborníky, pedagogickými zařízeními, neziskovými i zdravotnickými zařízeními.

Domluvíme se na způsobu platby. Někteří klienti preferují platit po každém sezení, někteří raději zaplatí několik sezení dopředu v hotovosti nebo na účet. Pokud platíte převodem na účet, do zprávy pro příjemce uvádějte prosím své jméno (stačí křestní jméno) a datum konzultace. O zaplacení Vám samozřejmě vystavím příslušný doklad.

Přečtěte si mojoe články o tématech komunikace a asertivity, například Já prostě nejsem asertivní typ nebo o Mezilidských konfliktech.